דף עדכון לקראת ישיבת המועצה – פברואר 2013

 

נציגי/ות מועצת אגודת הסטודנטים,

עובדי/ות אגודת הסטודנטים,

הנהלת אגודת הסטודנטים.

 

דף עדכון לקראת ישיבת המועצה – פברואר 2013

הסברה ופרסום

1. אתר חדש – עלה לאוויר לפי קצת יותר מחודש ועדיין משתפר ועובר תיקונים אחרונים. אם יש לכם רעיונות לגבי האתר, אתם מוזמנים לדבר עם מירית.

2. סרטונים – סרטון מסיבת פורים שלנו הושק לפני מספר ימים. עכשיו אנחנו עובדים על סרטון שיסכם את הפעילויות שלנו בסמסטר א' ויציג מעט ממה שמתוכנן לסמסטר ב'.

3. יריד פתיחת שנה – יחד עם מחלקת מנהל ותכנון אנחנו עובדים על מנת להעמיד יריד פתיחת שנה מופתי – עם שירותי ביטוח לאומי, עיריית תל אביב, משרד הפנים, דן, שירותי אגודת הסטודנטים ועוד מלא הפתעות.

4. תחרות אינסטגרם – בהמשך לשיתוף הפעולה שהתחיל עם האוניברסיטה על פרוייקט I Love TAU אנחנו פותחים בסמסטר הקרוב בתחרות אינסטגרם: סטודנטים שיצלמו את עצמם בקמפוס, יעלו אינסטגרם ויתייגו #ilovetau ייכנסו לתחרות! אחת לשבוע תתפרסם התמונה הזוכה של אותו השבוע ובסוף הסמסטר תיערך תערוכה של כל התמונות – מקום ראשון יזכה ב iPad3 ! אז תתחילו לצלם ולתייג.

5. פרסום ומיתוג – אנחנו עובדים עכשיו על פרסום ומיתוג של יום האישה, ידיעון רווחה, מזנון אגודה, אקסטרה סטודנט ועוד.

עניינים אקדמיים

1. סקר הערכת הוראה: תוצאות סקר הערכת ההוראה עמדו על 60% מילוי, שזה היעד אותו הצבנו עם האוניברסיטה כאפשרי להגעה לאחר שבסמסטר האחרון אחוזי ההשתתפות ירדו ל- 47.8%.  בנוסף לאחר בקשות שלנו הסקר עבר קיצור משמעותי והוא נגיש יותר לציבור הסטודנטים. עכשיו אנו עובדים על סרטון שייצא לקראת הסקר הבא והאתגר המרכזי שלנו עכשיו ביחד עם האוניברסיטה לעשות צעדים שיוכיחו לציבור הסטודנטים כי הסקר אכן משמעותי. כמו שדווח בעדכון הדו שבועי, אם למישהו מכם יש מרצה ממש ממש גרוע, זה הזמן להעביר אליי את השם שלו והסיפור מאחורי.

2. תקופת מבחנים: המחלקה הייתה ערוכה וטיפלה בכל הפניות הנוגעות לתקופת המבחנים. גם השנה נפתח טופס שיאפשר דיווח על איחורים בהחזרת תוצאות ובסוף השנה בתיאום עם האוניברסיטה נדאג לצעדים נגד כל המאחרים על מנת למגר את התופעה הזו. בנוסף פרויקט ספרייה 24/5 עבד בספריית מדעי החברה כבשנה שעברה. כמו כן בתקופה הזו עבר הנוהל החדש בנוגע למועד מיוחד בגין אישור מחלה.

3. שיתוף קבצים: בקרוב נקבל את האתר החדש של השיתוף קבצים ונוכל להתחיל להשמיש אותו. ההירתמות של נציגים לתהליך מרגע שהאתר יהיה מוכן היא קריטית להצלחת האתר ולשמירת החומרים המשותפים משנה לשנה. מי שיש לו רעיון טוב לשם לפרויקט, יותר ממוזמן להציע לי. בנוסף מי שרוצה להיות בקבוצת הבדיקה של האתר, מוזמן.

4. חדרי הנקה: עיצוב כל חדרי ההנקה הסתיים בשבוע האישה נקיים אירוע השקה של החדרים. שאפו ענק לשירה מלכה, רכזת המחלקה, על הפרויקט!

5. צילומי קורסים: מערכת הצילומים לסמסטר ב' מוכנה והופצה לכם. אם יש למישהו עוד קורס שהוא מעוניין שיצולם זה הזמן האחרון- אחרון לפנות.

תרבות, ספורט וקשרי חוץ

1. אירועי שבוע האישה -  בשבוע השני לסמסטר ה- 3-7 למרץ נקיים את שבוע האישה. במהלך השבוע יתקיימו הרצאות ופאנלים בנושאים שונים + יריד יצירה סטודנטיאלית נשית ו- 2 הופעות בסמולארש. ביום שני ה- 4.3 עדי אשכנזי  בשעה 21:00 ובמוצאי שבת ה – 9.3 ההרכב המוזיקאי של שלומי שבן , נינט טייב, קורין אלאל ואסף אמדורסקי . פרסמו לסטודנטים שלא יפספסו.

2. הופעת פפ"ס – ביום שלישי ה- 26.2 אנחנו פתחים את סמסטר ב' עם הופעה מטורפת של רד בנד ! ההופעה תתקיים מול הדשא של בניין מקסיקו ,בין השעות 12:00-13:00. במהלך ההופעה ניתנת הפסקת לימודים לכל הסטודנטים!

3. קשרי חוץ  – נפתחו עוד שבועות בינלאומיים לחודשים אפריל ומאי . זו הזדמנות חד פעמית לייצג את אגודת הסטודנטים ב -25 יעדים שונים בעולם ולחוות חוויה מרתקת בשבוע ימים יחד עם סטודנטים בינלאומיים מכל העולם . כל הפרטים על המשלחות ודרישותיהן נמצא באתר האגודה.

4. ספורט –  גמר הכדורגל הגדול של נבחרות הכדורגל שלנו לסמסטר א' יתקיים ביום חמישי ה- 28.3 במרכז הספורט. פרטים לגבי השעה והמיקום יימסרו בהמשך.

5. בנוסף אנחנו שמחים להשיק את רשת הכדורעף שלנו שממוקמת בגן הדקלים (בדשא של דן דוד) . הרשת מיועדת לשימוש הסטודנטים. כדור ניתן לקבל  ממרכז שירות גילמן בהצגת כרטיס סטודנט וברישום מסודר.

מנהל ותכנון

1. יריד פתיחת סמסטר – הפפ"ס יתקיים בין ה26-28/2/13. מול רקאנטי תוכלו למצוא את אוהל העירייה עם שירותי עירייה, ביטוח לאומי, חברת דן ומשרד הפנים. כמובן שהבאבר יהיה לצידו עם המון בירה ושירותי אגודה. שעות פתיחת האוהל הם 9:00-17:00 וביום רביעי עד 18:00.

2. קפה אמון – מודל קפה אמון התרחב בסמסטר הקודם ואנו רוצים להמשיך להרחיב את מעגל המשתמשים ולוודא שהם אכן משלמים. בשבועות הקרובים נטפח ונמתג מחדש את פינות הקפה ונכין אותם לסמסטר החדש.

3. קפיטריות – לקראת פתיחת הסמסטר אנו עורכים מכירת כרטיסיות של הקפיטריות בשבוע השני  של הלימודים. יהיו מספר דוכני מחירה שיסתובבו בין הקפיטריות.

4. מתקני ספורט – אני שמחה להכריז על רשת הכדורעף שהועמדה מול מדעים מדויקים. במהלך הסמסטר יתווסף גם שולחן פינג פונג מול בניין בריטניה.

5. כוח אדם – אלינה רכזת הרווחה סיימה את תפקידה ובמקומה תיכנס רוני אילני שהייתה עד היום רכזת מנהל ותכנון. במקומה תיכנס נטע בן עזרא, שעומדת לשירות האגודה, להזמנות ובקשות.

מעורבות חברתית

1. מנהלת הדיור- ב18/2 הגיעו יותר מ140 סטודנטים לקבל את הצ'ק הראשון של מלגת הדיור. במהלך האירוע חולקו לסטודנטים שגרים בשכונות נבחרות בדרום העיר מלגות על סך מיליון שקלים. האירוע התקיים במרכז הצעירים מזא"ה 9.

2. כוח אדם- לתפקיד רכזת מעורבות חברתית פנים קמפוס נבחרה שחר אפשטיין. שחר אחראית על ימי שיא, מועדון ההתנדבות ג'סטה, מעורבות פוליטית ועוד. מוזמנים להציע הצעות לאירועים החברתיים הבאים: chevrati3@post.tau.ac.il . ענת סגל רוזנצוייג בנוסף לתפקיד רכזת מילגאים תשמש כרכזת פעילים שתלווה את כל מחלקות האגודה.

3. קורס יזמות חברתית יפתח ב20/3. במהלך הקורס סטודנטים יעסקו בתחומים הבאים: נדבר על כלכלה, חינוך, איכות הסביבה, תקשורת, התחום המדיני ועוד. בסופו יעבדו על פרוייקט. לפרטים והרשמה.

4.  מלגות חדשות- נפתחות מלגות חדשות לסטודנטים לקראת סמסטר ב'. בין המלגות החדשות ניתן למצוא ארגונים כמו "לקט ישראל" ו"הועד למלחמה באיידס". המלגות השונות ממשיכות להתעדכן בעמוד המחלקה באתר. מוזמנים להציע לנו ארגונים נוספים למייל chevrati@post.tau.ac.il

 5.  ג'סטה- יום ההתנדבות פורים מתקיים ב21/2 בבית החולים איכילוב. במהלך ההתנדבות 30 סטודנטים יסתובבו בין המחלקות השונות ויחגגו את פורים עם המאושפזים.

דיור סטודנטיאלי

1. סמסטר ב' עומד בפתח – ודיירי המעונות עומדים בפני רצף אירועים: זה יתחיל בביקור של כל המחלקה, על רכזיה, עם פליירים חדשים ומגנטים עם הפרטים של כולנו; יימשך בביקורי בית של כל הנהלת האגודה, וייגמר טעים – עם ארוחת שישי משותפת לכל "נשארי השבת", שתיערך בשבוע השני של מרץ. ולמי שתהה – בהמשך הסמסטר מחכים טיול, מסיבה, קבוצות ריצה, השקת מועדונים חדשים בכל המעונות, ועוד.

2. תכנית לגור ביחד חגגה אירוע פתיחה מרשים בסוף הסמסטר החולף, וכעת נערכת לפעילויות: בכל שבוע, וברוב הזמן יותר מפעם משבוע, ייערכו אירועים ביוזמת חניכי התכנית, במעונות – והכל רק כהכנה לפרוייקטי הסיום שייערכו בסוף השנה.

3. את מעונות ברושים כבר ראיתם? כל מי שהסתובב, במקרה, בסביבת סמולרש, הנדסה או הבית הירוק, לא יכול שלא להתרשם מהבניה של שלב א' של המעונות. "עיר הסטודנטים" שתוקם במקום תאכלס כבר בפתיחת הבאה מאות סטודנטים – ולמעלה מ-1,500 סטודנטים בתום הבניה (בשנה הבאה). לעוד פרטים וסיור במקום, פנו אלינו – dyur@post.tau.ac.il .

4. בתי החולים תל השומר, וולפסון ו-איכילוב כבר נרתמו לפרויקט החדש שלנו, בשיתוף הדקאנט: פרויקט מלגות מעורבות במעונות ובקהילה הסטודנטיאלית. 9 סטודנטים נרשמו לפני שסגרנו את ההרשמה (ועוד רבים מחכים לאפשרות שלהם) – וזו רק ההתחלה.

5. יש הסכמה – בתי החולים ומחלקת דיור סטודנטיאלי רוקמים בימים אלה תכניות עבודה לסמסטר ב', במסגרתן ייערכו ארועים, כנסים ואף טיולים עבור הסטודנטים הגרים בבתי החולים.

דוברת האגודה

1.פרויקט בייביס - פרויקט בייביס בזיגמונד

2. לקראת בחירות- טור אישי של גלעד  טור אישי  של גלעד ארדיטי, יו"ר האגודה, לקראת הבחירות באתר וואלה!

3. לומדים על הבר- בחירות 2013 לומדים על הבר- YNET

4. קורסים לכבדי ראייה וכבדי שמיעה במכון פסיכומטרי student  מכון פסיכומטרי 'student' ב-YNET

5. תוצאות מדגם בחירות בקמפוס: Mako Walla themarker

6. הטבות למילואימניקים- פרויקט מילואימז כתבה על פרויקט מילואימז ב- YNET

7. אירועים בזמן תקופת המבחנים- שואו ביט אירוע 'שואו ביט' בקינג ג'ורג' - YNET

8. אירועי ספורט וכושר לסטודנטים כתבה על אירועי ספורט בקמפוס- YNET

9. מאבק הסטודנטים- שוויון בפטור מארנונה בין אברכים לסטודנטים מאבק הסטודנטים בפטור מארנונה לאברכים- YNET

10. תקופת מבחנים- כתבת וידאו באוניברסיטה כתבת וידאו לקראת מבחנים- YNET

סגן יושב ראש

1. השכלה גבוהה – ב-12/3 נקיים הרצאה של הפרופ' דן בן דוד, ראש מכון טאוב, שיציג את המצב המאקרו כלכלי של המדינה בראיה לטווח רחוק. אירוע זה הוא כחלק משלב ההסברה בדרך להגנה וחיזוק מערכת ההשכלה הגבוהה. פירוט רב יותר – בישיבה.

2. פרויקטי המחשוב – גם החודש חלה התקדמות משמעותית בכל פרויקטי המחשוב:

  • CRM – אנחנו על סף הפעלה מלאה. בחודש האחרון המערכת הוטמעה בעוד שתי מחלקות באופן מלא ובעוד 3 מחלקות באופן חלקי. נותרה עוד מחלקה אחת שלא נגעה במערכת כלל.
  • אתר – אנו עמלים יום יום על תיקון ושיפור הבעיות. מזמינים אתכם לדבר עם מירית ולהציע לה רעיונות נוספים לפתרון.
  • חנות האינטרנט – קיבלנו את החנות לבדיקות ראשוניות לאחר פיתוח. מקווים שנעלה בתוך כ-3 שבועות לאוויר.

3. מבצע "מתנה לחג" – בעוד כשבועיים נצא במבצע גדול לקראת חג הפסח. במסגרת המבצע נציע לסטודנטים טלוויזיות איכותיות במחיר זול עם משלוח עד הבית חינם, פריסה ל-24 תשלומים, אחריות ל-5 שנים. בנוסף, נחלק עד סוף החג כרטיסי הנחה בדלק לכל סטודנט שיגיע למרכז השירות. זאת בנוסף, להנחות הקבועות בחגים על תווי הקנייה והשי.

4. סקר סטודנטים – בשבוע שעבר אושר השאלון לקראת ביצוע סקר העומק בקרב הסטודנטים לתואר ראשון. הסקר יאפשר לנו לבחון את איכות השירות שלנו ואת מידת הרלוונטיות שלנו לסטודנטים.

מרכז הקורסים

1. סרטוני עזר לסטודנטים: הוצאנו בהצלחה פיילוט ראשון של סרטון פתרון בחינה. הסרטון ניתן לסטודנטים בקורס מתמטיקה לכלכלנים א ואחוזי הצפייה בו היו מעל ומעבר לציפיות –למעלה מ- 300 סטודנטים צפו בסרטון כולו או בחלקים נבחרים ממנו.

2. קורסי עזר: הסתיימה תקופה אינטנסיבית של קורסי עזר ומרתונים לפני בחינה. בשלושת החודשים האחרונים נפתחנו בקטגוריות אלה  למעלה מ- 130 קבוצות שונות!

3. קורסי הכנה למבחני קבלה: לאחר עמל רב נפתח בשעה טובה קורס ה- TOEFL הראשון באקסטרה סטודנט, אנו מקווים כי רבים יבואו אחריו. קורסי ה –GMAT  וה- GRE ממשיכים כסדרם.

ספרות זולה

1. שבוע הבא מתחיל סמסטר ב' ואנחנו כבר מתחילים לקבל סילבוסים  ממזכירויות ומרצים.

2. גם הסמסטר אנחנו יוצאים עם מבצע שלח קבל. הסטודנט/ית הראשון/ה שישלח/תשלח את הסילבוס- יקבל/תקבל עותק חינמי של המקראה.  תוקף המבצע19.2.13-5.3.13. נשמח אם תפיצו את הבשורה.

3. בשבוע השני של הסמסטר אנחנו מקיימים ימי השאלה מרוכזים בסניף וולפסון. ימי ההשאלה יהיו בתאריכים הבאים:

יום ג 5.3 יום השאלה להנדסה ומדעים מדויקים. 

יום ד 6.3 יום השאלה כללי (חברה, רוח, אומנות, כלכלה, ניהול, מנהל עסקים).

יום ה 7.3 יום השאלה למדעי החיים.

לפרטים נוספים ושאלות על דף העל"ה – אתם מוזמנים לפנות למחלקת הסברה hasbara1@post.tau.ac.il

Loading nanoRep Q&A and FAQ Software