בניית מערכת שעות

תחילת שנת הלימודים בפתח, הידיעונים כבר בשטח וזה הזמן לצאת מהמתח ולהבין איך תיראה השנה הקרובה בחייכם

 

 

(מבטיחים להפסיק עם החרוזים עד תחילת השנה.. )

שלב ראשון – הידיעון

הידיעון הוא התנ"ך שלכם באוניברסיטה, יש בו כל מה שתצטרכו לדעת על התואר שלכם: מסלול הלימודים, מבנה תכנית הלימודים, תקנון החוג, פירוט הקורסים וסילבוסים. את הידיעונים תמצאו על פי פקולטות באתר האוניברסיטה.

בכל תואר ישנם קורסי חובה ולרוב גם קורסי בחירה, כאשר את קורסי החובה בד"כ תצטרכו לקחת בשנים הראשונות של התואר.

חלקכם לומדים בחוגים בהם המערכות לא מאפשרות מרחב בחירה גדול והבחירה ברובה תהיה בשעות התרגול המתאימות לשיעור. חשוב לבנות "רשימת מכולת" של כל הקורסים והתרגילים להם אתם מחויבים בשנה הקרובה כאשר יש לעשות הפרדה בין קורסי חובה לקורסי בחירה. אין טעם להיכנס ללחץ אם דברים מתנגשים, עשו את המיטב להתאים את כל שאתם צריכים והכינו מספר מערכות אלטרנטיביות.

שימו לב! במסלול דו- חוגי עליכם לבחון מה הדרישות בשני החוגים.

שלב שני – בניית מערכת שעות

מה זה בידינג?

הבידינג (Bidding) הוא מכרז ממוחשב באינטרנט הנערך בין כל הסטודנטים המעוניינים להירשם לקורסים לתואר מסוים. המכרז מתנהל כך שמוצגים בפניכם כל הקורסים והתרגילים להם אתם רשאים להירשם (ולא כלל הקורסים הקיימים) ועליכם להקצות כמות נקודות עבור כל קורס שאתם מעוניינים או צריכים להשתתף בו. לכל קורס קוד בעל 8 ספרות , כאשר ארבע הספרות הראשונות מייצגות את החוג אליו הקורס משתייך והארבע האחרונות את מספר הקורס. במידה וקיימות 2 ספרות נוספות – הן מייצגות את מספר הקבוצה (רק כאשר יש יותר מקבוצה אחת) ובבידינג יהיה עליכם לבחור במספר הקבוצה הרצוי לכם.

כל סטודנט מקבל מכסת נקודות וירטואליות שעליו לחלק בין הקורסים שהוא מיועד ללמוד בשנה הקרובה. כמות הנקודות משתנה ותלויה בשנת הלימודים בה הסטודנט נמצא ובכמות הקורסים שהוא צפוי לקחת. להסבר מרחיב היכנסו לכתבה שלנו על הבידינג.

טיפים למתחילים:

  • כדאי לבנות את המערכת כך שתחילה תשבצו את קורסי החובה, לאחר מכן את התרגילים של קורסי החובה ולבסוף את קורסי הבחירה.
  • על קורסי חובה כדאי לשים פחות נקודות- בד"כ מספר המקומות בקורס אינו מוגבל.
  • משכימי קום או חיות לילה? שבצו קורסי בחירה שאשכרה תוכלו להישאר ערים בהם.
  • שימו לב! כאשר קיימת רק קבוצת תרגול אחת יופיעו שם השיעור והתרגיל יחד. בחירת השיעור פירושה בחירת בתרגיל באופן אוטומטי.
  • אתם מוזמנים להיעזר ב-bid-it  כלי אינטרנטי חינמי וסופר שימושי, בבניית מערכת השעות שלכם.

שלב שלישי – תזמון

אל תפספסו את הבידינג! שימו לב שבתוך חלון הזמן שבו אתם מבצעים בידינג, לא משנה מתי תבצעו אותו, הסיכוי לקבל קורס הוא שווה באם נכנסתם רגע אחרי שהבידינג התחיל או רגע לפני שהוא מסתיים.

בחלק מהפקולטות הבידינג הוא שנתי וישנן כאלה שבהן הבידינג הוא סמסטריאלי.

שלב רביעי - מקצה 2,3

שימו לב, בעת רישום לקורסים במקצה ה-2 או ה-3 אין להירשם מחדש לקורסים אליהם התקבלתם כבר במקצה הראשון. הקורסים הללו נשמרים במערכת. אולם יחד עם זה (!), ישנם חריגים:

1. ביטולים שנעשו על ידכם

2. סתירה בין הבקשה של מקצה 2 לבקשה של מקצה 1. (לדוגמא: במקצה 1 התקבלת לקבוצה מסוימת בקורס מסוים. במקצה 2 ביקשת להירשם (וגם התקבלת) לקבוצה אחרת באותו הקורס אליו התקבלת כבר במקצה 1. במצב זה, הרישום של מקצה 2 יבטל אוטומטית את הרישום של מקצה 1)

וכמו תמיד, המחלקה האקדמית כאן בשבילכם לכל שאלה!

Loading nanoRep Q&A and FAQ Software