StandWithUs

  StandWithUs Fellowship

תכנית ה StandWithUs Fellowship היא תכנית מנהיגות בדיפלומטיה ציבורית הפועלת זו השנה העשירית בשבעה קמפוסים ברחבי הארץ: אוניברסיטת חיפה והטכניון, המרכז הבינתחומי הרצליה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בן גוריון ומכללת ספיר. התוכנית פועלת בשיתוף פעולה עם משרד החוץ וההתאחדות הסטודנטים בישראל ומכשירה בכל שנה 175 סטודנטים ישראלי מובילים להיות השגרירים הלא רשמיים של ישראל בעולם. התוכנית היא תכנית הדגל של ארגון StandWithUs ארגון ההסברה העוסק בחינוך על ישראל ופועל לחיזוק תדמיתה ישראל על-ידי קיום של תוכניות מנהיגות לסטודנטים, הכשרות, הרצאות וכנסים והפצה של חומרים כתובים ואינטרנטיים. ל StandWithUs 16 משרדים בלוס אנג'לס, ירושלים, לונדון ומקומות נוספים ברחבי העולם.

 אירועים מרכזיים של התוכנית:

מפגשי התוכנית מתקיימים אחת לשבועיים בקמפוס בשעות הערב וכוללים הרצאות, סדנאות עם מיטב המרצים וצוות התכנית.

בנוסף, ישנם מספר אירועים המשותפים לכלל התוכנית – אירוע פתיחה במשרד החוץ, סיור אסטרטגי, סמינר בן יומיים ואירוע סיום. לצד הכלים הדיפלומטים, המשתתפים בתוכנית רוכשים כלים בבניית תכניות עסקיות, בגיוס כספים ויצירת שיתופי פעולה באופן שיכשיר את הסטודנטים לבניית פרויקטים הסברתיים מהמעלה הראשונה. הפרויקטים שנולדים במהלך התוכנית הינם יוזמות סטודנטיאליות חדשניות ויצירתיות דרכן הסטודנטים בחרו להתמודד עם הגינויים והקריאות לחרם על ישראל.

אודות הפרויקטים:

הפרויקטים השנתיים ייחודיים לתכנית ה  StandWithUs fellowship הם מאפשרים למשתתפי התכנית לא רק להעשיר את הידע שלהם כמו בתכניות אחרות, אלא גם להביא לשיפור אמיתי בתדמית ישראל בעולם ולרכוש ניסיון מעשי ביזמות וחדשנות.

לקראת אמצע השנה, מציע כל סטודנט יוזמה לפרויקט מרכזי, שמטרתו לשפר את תדמית ישראל בעולם תוך הפעלת חשיבה יצירתית. מתוך יוזמות אלו, בוחר צוות התכנית, בסיוע של פאנל מומחים, פרויקט אחד לביצוע לכל קמפוס. התהליך כולו, משלב הרעיון ועד לביצוע, הוא מעשה ידיהם של הסטודנטים עצמם, וכך, מעבר לתרומה של הפרויקט עצמו, רוכשים המשתתפים את הכלים, הידע והניסיון הנדרשים על מנת לקחת רעיון – ולהפוך אותו למציאות.

העבודה על הפרויקט מושקת במהלך ה--Retreat השנתי של התוכנית, סמינר בן יומיים המעניק למשתפי התכנית כלים עסקיים לניהול פרויקטים, הצבת יעדים ובניית מדדים להשגתם, גיוס כספים, עבודה מול תקשורת ושת”פ עם ארגונים אחרים. את כלים אלו, והניסיון הנרכש מהעבודה על הפרויקטים השנתיים משתתפי התכנית לוקחים איתם אל היישר אל חייהם המקצועיים.

דוגמא לפרויקט שכזה הינו Taste of Israel פרוייקט קולינרי לבלוגרים שהוצא אל הפועל בשנתיים האחרונות במסגרת התוכנית. הסטודנטים הביאו לארץ בלוגרים מובילים מתחום האוכל, ה-lifestyleוהטיולים לסיור קולינרי בין 5 ימים בישראל. דרך הגיוון במטבח ובשולחן הישראלי, נחשפו הבלוגרים לגיוון באוכלוסייה ובתרבות הישראלית וחלקו את רשמיהם עם מאות אלפי קוראים ברחבי העולם. דוגמא נוספת היא כנס SCIL – Student Conference on International Law שהסטודנטים בתוכנית הוציאו בשלוש השנים האחרונות ומטרתו לחשוף סטודנטים למשפטים מהעולם, לעולם המשפט הבינלאומי בהקשר הישראלי שלו ולאופן בו ישראל מיישמת ומתמודדת עם המשפט הבינלאומי מול המציאות המורכבת – המצב הביטחוני, הרגישות מול האכולוסייה הפלסטינית וכיו”ב.

רשת הבוגרים:

רשת הבוגרים של  StnadWithUS מונה כיום כ- 1300 פעילים, סטודנטים ובוגרי תארים מובחרים, מנהיגים בתחומם, המועסקים במגזר הציבורי, העסקי והשלישי. בין בוגרינו ניתן למנות פקידי ממשלה, עוזרים פרלמנטריים, יועצים ולוביסטים, מהנדסים, אנליסטים, יזמים ופרסומאים, עובדים סוציאליים, מנהלי פרוייקטים, רופאים, אמנים ואנשי אקדמיה. על אף שאנו מגיעים מעיסוקים שונים וממקומות שונים בארץ ואנו בעלי דעות שונות ותחומי עניין שונים, כולנו חולקים תשוקה ומסירות לעמוד לצד ישראל ולחזק הדימוי הציבורי שלה בעולם.  רשת הבוגרים היא מסגרת להמשך העשייה הייחודית ומטרתה להעניק לנו, בוגרי התוכנית, פלטפורמה חברתית ומקצועית לשיתוף, צמיחה והעשרה בנושאים הקשורים בעתידה של ישראל.

לפרטים נוספים על התכנית והרשמה : http://www.standwithusfellowship.co.il/ או חפשו אותנו ב- Google.

כמו כן ניתן לפנות לתמיר גופשטיין, רכז התוכנית בקמפוס תל אביב:  tamirg@standwithus.com

Loading nanoRep Q&A and FAQ Software